Budowa domu szkieletowego step by step cz1 PODWALINA

Budowa domu skieletowego step by step

Budowa domu szkieletowego step by step

.W dzisiejszym artykule postaram się na podstawie zdjęć i krótkich komentarzy przedstawić budowe domu w technologii ciężkiego szkieletu.
Pominę kwestię fundamentu ponieważ w naszym przypadku to tradycyjny fundament z bloczków na ławach.
Więc wszystkie roboty ziemne mamy za sobą i zaczynamy)))))
PODWALINA
Czym jest podwalina ? To obrys naszego budynku wykonany z belki drewnianej o szerokości równej szerokości naszego słupka konstrukcyjnego, w naszym przypadku to 70×220mm.Podwalina to podstawa naszego budynku,dla tego wykonać musimy z maksymalną starannością.Wszystkie wymiary powinni się zgadzać do milimetra, najmniejsze odchylenia będą się mścili na wszystkich późniejszych etapach budowy.Pamiętamy że każdy wymiar musimy sprawdzić kilka razy,bezpośrednio i pośrednio poprzez mierzenie przekątnych. Podwalina również musi być odizolowana od naszego fundamentu.My stosujemy gąbkę izolacyjną szwedzkiej produkcji która oprócz znakomitych właściwości izolacyjnych niweluje drobne nierówności betonu.
Właśnie izolacja podwalinowa

Rozwijamy izolacje po obrysie budynku oraz wyklejamy łączenia.Następny krok to montaż belki podwalinowej zgodnie z wymiarami
Podwalinę mocujemy do betonu przy pomocy wkrętów do betonu, my stosujemy Fishera.
Przy montażu podwaliny musimy uwzględnić przewiązanie łączeń po długości oraz na rogach naszego budynku.

Kolejnym etapem jest zamontowanie wieńca dolnego który zawiąże naszą belkę podwalinową i stanie się bazą na której będziemy montować słupki konstrukcyjne naszego budynku.

Po zamontowaniu naszego wieńca musimy zakotwić całość do fundamentu. Nawiercamy najpierw otwory w naszych belkach ,następnie wiercimy wiertłem do betonu f18 otwory w betonie na głębokość około 20cm .Odkurzamy i wklejamy szpilki M16 o długości 400mm na kotwę chemiczną. Po wyschnięcu masy przykręcamy drewniane podłoże.
Pierwszy , jeden z najważniejszych etapów budowy za nami. W kolejnych artykułach będę omawiał z ilustracjami wszystkie etapy budowy.

3 thoughts on “Budowa domu szkieletowego step by step cz1 PODWALINA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *